5/01/2015

Do Honor - na kawę z szacunkiem i godnością do jej tworzenia
Zostajemy jeszcze na chwilę w Paryżu.  Idziemy na  Rue du Faubourg Saint-Honoré do butiku Comme Des Garcon's. Tam na dziedzińcu, na świeżym powietrzu, Studio Dessuant Bone zaprojektowało Honor-outdoor indpendent specialty coffee shop. Miejsce przytulne, gdzie pasja do kawy, jedzenia i gościnności ma być codziennym doświadczeniem, a nie tylko rzadką okazją. Miejsce proste acz kreatywne - dom daleko od domu - jak mówią założyciele i specjaliści od przygotowywania kawy Daniel & Angelle Warburton. 


Kiosk zrobiony jest w większości z drewna i metalu. Pręty tworzące bar i industrialne oświetlenie mają nawiązywać do warsztatu, gdzie tworzy się mistrzostwo, w tym przypadku artystyczne rzemiosło parzenia i podawania kawy. Natomiast pomalowane na biało i czarno drewniane elementy mają podkreślać naturalność oraz estetyczne ciepło miejsca. A jego fasada oraz dach z transparentnego materiału i szkła, dostarczać ogromną ilość światła i zatrzymywać uczucie przebywania cały czas na zewnątrz. W zależności od potrzeb i panujących warunków pogodowych fasadę daję się usunąć, łatwo i w różnych konfiguracjach. 
Doskonałe miejsce, by w drodze do celu wstąpić na szocika kawusi i dodać sobie wigoru lub 'Honoru' na resztę dnia.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz