4/28/2015

Bielszy odcień bieli - paryski dom Maison Margiela

Biel, biel i ...... tu zaskoczę .... biel. Z tego słynie francuski dom mody Maison Margiela (kiedyś jeszcze Martin). I ta właśnie biel jest dominująca w jego wnętrzu, głównej siedzibie firmy w Paryżu. Wszechwładna, znajduje swoje wyjaśnienie w historii współzałożycieli marki, którzy nie mając za dużo pieniędzy, zaczęli kolekcjonować meble z różnych miejsc na świecie. Zakupione przedmioty były w różnych stylach, więc, by je uspójnić, pomalowali wszystkie na biało. Tak powstało intrygujące laboratorium mody, w którym nawet pracownicy muszą się dostosować do filozofii powszechnej bieli i chodzą w roboczych kitelkach, niczym pensjonariusze domu dla obłąkanych :). Dla mnie pasjonująco-zajmujące. Zwłaszcza żyrandol zawinięty w biały materiał. Oczywiście. Dla koherentności stylu. 
Inspirujące. Głównie dla mam, stołujących komunijnych gości, we własnym wnętrzu. Tylko, kto dziś zaprasza gości na komunię do domu ;(? 
   

Zdjęcia: Daniel Stier
1 komentarz:

  1. Świetnie urządzone. Ja z moim chłopakiem dopiero co się przeprowadziliśmy do naszego domu i tez czeka nas trochę pracy w tej materii. Na razie regularnie gromadzimy materiały dzielnie przemierzając wielkie sklepy typu Leroy Merlin. Codziennie coś tam dokupujemy, na raz tez byśmy się ze wszystkim nie wyrobili bo za dużo tego :)

    OdpowiedzUsuń