3/05/2015

Agro-Kultura na warszawskim Służewie - Służewski Dom Kultury mocium Panie !

Dwie Kozy :)

Za górami za lasami .... nie, nie tak daleko, całkiem blisko, bliziuteńko, niedaleczko mieszkała ..... koza z pszczółeczką. Tak można by zacząć bajkę o Służewskim Domu Kultury. Warszawski Służew to niedaleczko - dla mnie. Dla tych co w górach i nad morzem to może troszkę daleczko. Lecz mając na uwadze, iż dobra architektura i design z ekologiczną troską i ideą powstają raczej za granicą, to Służewski Dom Kultury wydaje się być całkiem niedaleczko. Bo u nas w Polsce. 
Byłam, widziałam, rozmawiałam. A co zobaczyłam uwieczniłam. Nie sfoimi ręcami lecz cudzymi - Karolinowymi. Pooglądajcie... 

I jeszcze słowo o zdjęciach. Mianowicie, zobaczyć i sfotografować kompleks budynków Służewskiego Domu Kultury, każdy może, skupiłyśmy się więc z koleżanką najbardziej na zdjęciach wnętrz, do których dostęp z aparatem utrudniony. A, że nam się udało .... hmmm .... dzięki uprzejmości Władz Domu Kultury i pewnego sympatycznego Pana od PR :),którym ukłony wielkie składamy i podziękowania :). 
Co do samej inicjatywy Służewskiego Domu Kultury. Oni o swoim projekcie opowiadają najlepiej, wiec odsyłam. Poczytajcie. Ja tylko porządnie rzec mogę, że hodowanie kóz i pszczół - co ma miejsce w owym przybytku - dla okolicznej gawiedzi, jej edukacji i ku jej uciesze, ale również dla zwierzęcia - jest wielce ujmującym serce zachodem. Że można. Że w Warszawie, naszej stolicznej. 

Projekt budynków: Architekci WWAA i 307 kilo.

Z ostatniej chwili: Służewski Dom Kultury otrzymał nominację do prestiżowej nagrody architektonicznej im. Miesa van der Rohe edycja 2015, przyznawanej co dwa lata przez Parlament Europejski i Fundację im. Miesa van der Rohe w Barcelonie. Fantastycznie!!! 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz