2/12/2015

Drewno się opłaca!

Zdaje się, że do drewna nie trzeba nikogo przekonywać. Wszyscy o nim wiedzą prawie wszystko co powinni wiedzieć, by - jak przyjdzie wybrać materiał z którego jest zrobiony: dom, kołyska dla dziecka, regał na książki, biurko do pracy, krzesło - nie wahać się i zastosować to, co dla nas i najbliższych najlepsze - czyli drewno. Tak się zdaje a zdawanie się okazuje być błędne, bo jak pokazuje rzeczywistość większość z nas wybiera inny - tańszy materiał. A przecież to co tanie w efekcie staje się drogie, a to co drogie tanie. Na przykład tacy Niemcy, są chyba najbardziej "oszczędnym" narodem w europie i nie boją się do tego przyznać. U nich oszczędzanie jest powodem do dumy i tendencją wzrastającą, a pomimo tego wybierają drewno. Bo pozornie drogie staje się:
               tanie,
                     trwałe,
                              dobrej jakości
                                             i na długie lata.
                                                         Poza tym zdrowe dla nas i środowiska.
Wybrać drewno znaczy więc nie tylko bycie proekologicznym ale też proekonomicznym, a jedno i drugie to nie kwestia mody ale świadomości i odpowiedzialności. A tych sobie i wam życzę.
Poniżej piękny dom w Pensylwanii z 1967 roku zbudowany prawie w całości z okolicznego cedrowego drewna. Dom zaprojektował słynny amerykański architekt Louis Kahn dla rodziny Normana i Doris Fisherów. Obecnie odświeżony i sprzedany nowemu właścicielowi Charlesowi Firmin-Didot. Więcej informacji o architekturze i historii domu TU


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz